+420 702 009 200 info@travelcar.cz

1. Naplánujte si cestu i zastávky

Než vyrazíte, je důležité, aby cesta i zastávky vyhovovaly všem členům posádky. Pokud byste zůstali někde v zácpě na cestě na místo, které někomu nemusí vyhovovat, jeho trucování by vám na lepší náladě nepřidalo.

Pokud si naplánujete cestu od A do Z, ušetříte si spoustu stresu, protože nebudete muset ve spěchu přemýšlet nad tím, kde jste a kam jít dál. K tomu můžete použít mnoho dostupných aplikací na cestování. Vyzkoušet můžete například aplikaci Roadtrippers, pomocí které víte zjistit cestu z jedné destinace do druhé a také vám pomůže spočítat náklady za benzín, vzdálenost a přibližný čas cesty.

V neposlední řadě při plánování cesty sledujte i předpověď počasí, protože při horším počasí se zvyšuje i riziko havárie.

2. Když plán nevyjde přesně tak, jak má

Plány se dělají, ale když přijde realita, často se musí měnit. Proto je dost možné, že i část vašich plánů může ztroskotat. Oprava cesty či dopravní nehody téměř najisto zpomalí vaši cestu a tím i nabourávají váš cestovní plán.

Na druhé straně se mohou vyskytnout i nečekané příležitosti, místa, restaurace či atrakce, při kterých budete litovat, že jste se tam kvůli fixnímu plánu nemohli zastavit.

Proto mějte volnější plány, které budou obsahovat i volný čas.

3. Připravte si své auto

Pokud si plánujete kratší 2-3 denní road trip, vaše auto by ho mělo zvládnout. Pokud se chystáte vyrazit na delší cestu, vaše auto by mělo být v perfektní kondici nejen kvůli bezpečnosti, ale i kvůli tomu, abyste někde nezůstaly trčet, když se vám auto vypoví uprostřed cesty službu. Pokud si nejste jisti, zda je vaše auto v dokonalé kondici, můžete si pronajmout auto z autopůjčovny – ta svá auta musí pravidelně servisovat a dbát o jejich stav.