Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat
Jak připravit auto na léto? - Travelcar.cz
+420 702 009 200 info@travelcar.cz

Zima už skončila a tak byste si měli své auto opět připravit na letní sezónu. Výjimku tvoří pouze lidé, kteří upřednostňují pronájem auta. Za ty to totiž vyřeší autopůjčovny. Ostatní lidé by měli svého miláčka především pořádně navoskovat. Vrstva vosku na předem umytý a dekontaminovaný lak je základem ochrany laku karoserie. Vosk barvu efektivně ochrání před stárnutím a šedivěním v důsledku UV záření, lépe odolá mouchám a jinému hmyzu, ptačímu trusu či kyselým dešťům. Důkladné navoskování vozu doporučujeme alespoň dvakrát do roka, vždy před extrémními ročními obdobími (zima, léto). Po navoskování se však vyhýbejte automatickým myčkám s kartáči.

Výborným pomocníkem na letní sezónu bude také tekutý stěrač. Ten pomáhá zvyšovat bezpečnost jízdy za deště tím, že kapky z okna odhání a zároveň udržuje sklo čistší. Před jeho aplikací je však důležité sklo pořádně vyčistit a odmastit. Čím budete mít sklo před aplikováním čistší, tím déle vám na něm tekutý stěrač vydrží.

Současně s tekutým stěračem byste měli myslet i na kvalitu vody do ostřikovačů. Jak ale kvalitní vodu poznáte? Podle toho, že vám po zaschnutí nenechá na skle fleky a vodní kámen. Měli byste proto používat vodu s neutrálním pH – ta vám totiž neoslabí tekutý stěrač ani vosk na vašem autě.

A jelikož se blíží léto a vysoké teploty, neměli byste zapomínat ani na vaši klimatizaci. Kromě doplnění chladících tekutin doporučujeme i ozónovou dezinfekci klimatizace. Ta zničí mikroorganismy, kterým se vnitřních prostorách vlhké klimatizace mimořádně daří. Úspěšnost zničení těchto škodlivých bakterií a plísní je mimořádně vysoká – až 99,99%. Takové čištění byste měli provést alespoň jednou ročně a v ideálním případě před letem, kdy klimatizaci používáme nejčastěji.

Pokud se však chcete vyhnout této přípravě auta na sezónu, využijte skvělé ceny naší autopůjčovny v Praze a vyberte si vůz podle svých představ.